Drukujemy na bawełnie, wełnie, lnie, wiskozie, bambusie, jedwabiu naturalnym i wiskozowym.

Świadczymy jedynie usługę druku cyfrowego. Nie mamy w ofercie dzianin i tkanin pod druk, ale możemy zarekomendować kilku sprawdzonych producentów. Możemy również przesłać próbki tkaniny lub dzianiny z naszymi wzorami do oceny jakości wydruku.

Tkanina lub dzianina do druku powinna być surowa. Na rynku dostępne są również nośniki PFP (Prepared for Printing), czyli przygotowane do druku. W przypadku takich nośników, wybieramy te, które nie są w żaden sposób wykończone, np. zmiękczone.

Jesteśmy w stanie drukować na materiałach od 70 g/m2 do 400 g/m2.

Nie wykonujemy nadruku na wykrojach i elementach. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

Możemy drukować na belkach do 230 cm szerokości.

Nie wykonujemy takich nadruków. Istnieje jednak możliwość wydrukowania prostokątnych paneli wypełnionych wzorem z których kroi się np. przody bluzek. Należy jednak pamiętaćaby przygotowując pliki do druku, zadać odpowiednią ilość zapasu. Dotyczy to szczególnie długości takiego prostokąta, ponieważ materiał kurczy się w wyniku procesów wykańczalniczych. W przypadku wątpliwości dotyczących przygotowania plików do druku warto skontaktować się z naszymi projektantami.

Nie, tkaninę/dzianinę można zadrukować tylko po jednej stronie.

Tak, jeśli dzianina jest surowa i ma jasnoszary kolor (na ciemnym melanżu wzór może nie być widoczny).

Tak, ale tylko pod warunkiem, że jest on bardzo jasny. Nadruk na ciemniejszych lub wyrazistych kolorach może nie być widoczny. Trzeba pamiętać, że nadruk wykonany na zabarwionym materiale będzie miał inne kolory niż ten sam wzór wydrukowany na białym podłożu.

Nie świadczymy takich usług. Zajmujemy się barwieniem, drukowaniem, bieleniem, praniem, uszlachetnianiem i wykańczaniem tkanin i dzianin.

Wytyczne dotyczące przygotowania pliku znajdują się tutaj.

Pliki do druku należy przesłać do swojego opiekuna graficznego, którego przydziela Specjalista ds. Druku.

Tak, nasi projektanci na bieżąco aktualizują bazę o nowe wzory. Dostęp do katalogu znajdziesz na tej stronie. 

Tak, świadczymy taką usługę. Jest ona dodatkowo płatna.

Tak, wykonujemy taką usługę. Jest ona dodatkowo płatna.

Tak, kolory mogą różnić się od tych widzianych na monitorze. Zależy to np. od kalibracji monitora czy oświetlenia. Dlatego zalecamy naszym Klientom wykonanie druku samplowego, aby móc ocenić efekty bezpośrednio na dzianinie/tkaninie.

Klient ma możliwość zamówienia naszej palety kolorystycznej. Należy jednak pamiętać, aby wydruk palety kolorystycznej zlecić na tym samym asortymencie na którym będzie docelowo zamawiana produkcja. Te same kolory wydrukowane na różnych nośnikach mogą się różnić. Warto wcześniej złożyć zamówienie na przygotowanie materiału, jeśli zamówienie produkcyjne będzie duże a kolory i wzory mają zostać wcześniej dopracowane.

Nie pracujemy w oparciu o próbnik kolorów Pantone. Kolory widoczne na naszej palecie kolorystycznej mają składowe RGB i nie są one odzwierciedleniem konkretnych odcieni Pantone.

Nie drukujemy złotą i srebrną farbą. Nie jest to możliwe ze względu na technologię druku.

Nie ma takiej możliwości ze względu na technologię druku.

Oznacza to, że plik do druku jest przygotowany w taki sposób, że motyw graficzny powiela się bez żadnych odcięćlinii i brakujących elementów przez całą długość i szerokość belki.

Nie, drukujemy też inne rodzaje nadruków. Nie drukujemy jednak na gotowych wykrojach. W przypadku niestandardowego ułożenia elementów lub drukowania tzw. paneli, rekomendujemy kontakt z naszymi projektantami aby skonsultować parametry pliku.

Drukujemy w technologii druku cyfrowego. Polega ona na przeniesieniu cyfrowego obrazu, przygotowanego za pomocą programów graficznych bezpośrednio na materiał za pomocą specjalistycznych drukarek. Nie wymaga więc przygotowania szablonów a barwnik jest nanoszony na podłoże przez głowice drukujące.

Ceny produkcyjne (czyli przy zamówieniu 1 wzoru na minimum 1 belce o wadze ok. 20 kg) obliczane są indywidualnie na podstawie zużycia tuszu oraz parametrów materiału: składu, gramatury i szerokości. Aby uzyskać wycenę wystarczy wysłać do nas pliki produkcyjne oraz informacje dotyczące parametrów materiału na którym mają być wydrukowane wzory.

Minimalne zamówienie produkcyjne to 1 belka o wadze ok. 20 kg. Jest to minimalna ilość jaką możemy przygotować do druku. Na belce możemy wykonać zamówienie produkcyjne lub samplowe (próbne).

Zamówienie samplowe umożliwia wykonanie próbnych zadruków wzoru/wzorów, które chcemy przeznaczyć do produkcji. Pozwala na ocenę wizualną kolorystyki wzoru oraz jakości wydruku. Umożliwia ewentualną korektę wzoru.

Tak, jest taka możliwość. Można wykorzystać belkę na zamówienia samploweJeśli dodatkowo część belki ma być przeznaczona na zamówienie produkcyjne, konieczne jest pozostawienie minimum 15 kg dzianiny/tkaniny. Trzeba jednak pamiętać, że belkę należy zużyć w ciągu 3 miesięcy. Z czasem jakość nałożonej apretury ulega pogorszeniu. Po 3 miesiącach mogą wystąpić problemy z powtarzalnością kolorów lub jakością wydruku.

Tak, można zadrukować jedną belkę kilkoma wzorami. Takie zamówienie jest jednak traktowane jako druk samplowy.

Jeśli chcesz anulować zamówienie, prosimy o jak najszybszy kontakt. Jeśli proces produkcyjny nie został jeszcze rozpoczęty – wstrzymamy realizację zamówienia.

Aktualny status zamówienia możesz ustalić po kontakcie z Działem Druku Cyfrowego.

Belki przeznaczone do druku należy dostarczyć osobiście lub przesyłką kurierską. Rekomendowani przez nas producenci dostarczają zamówione belki bezpośrednio do naszego magazynu przyjęć.

Dostarczona belka musi zostać podpisana nazwą firmy pod którą jest ona zarejestrowana. Dodatkowo należy dołączyć informację o rodzaju asortymentu i ilości dostarczonego towaru.

Gotowe belki można odebrać po wykonaniu płatności i przesłaniu potwierdzenia do Magazynu Wydań.

Nie prowadzimy wysyłki gotowych zamówień. Prosimy o kontakt z Magazynem Wydań ws. odbioru zamówienia lub umówienia kuriera/transportu.

Płatność za zamówienie może być zrealizowana gotówką w kasie zakładu do kwoty 15 000 PLN lub przelewem bankowym. Dane do przelewu znajdują się na fakturze, którą przesyłamy do klienta drogą elektroniczną lub pocztą.

Płatności gotówką można dokonać jedynie w PLN. Przelewem można zapłacić zarówno w PLN jak i w EUR.

Tak, jest możliwość wystawienia e-faktury. Aby otrzymać e-fakturę należy wyrazić zgodę na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej. Dokument można wypełnić osobiście w Kasie lub przesłać skan dokumentu drogą mailową.

Nie, aby rozpocząć z nami współpracę należy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.