PRZYGOTOWANIE DO DRUKU

W siedzibie firmy możesz zapoznać się z bazą wzorów zaprojektowanych przez naszych projektantów. Współpracujemy również z artystami, którzy tworzą wzory premium, abyśmy mogli zaoferować Ci szerszy wybór niepowtarzalnych projektów. Jeśli chcesz wydrukować własne grafiki, zachęcamy Cię do zapoznania się ze wskazówkami poniżej. Przygotowanie plików zgodnie z wytycznymi pozwoli na szybszą i sprawniejszą współpracę. Gdyby jednak pojawiły się dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiemy.

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIK DO DRUKU?

DANE KTÓRE POWINIENEŚ PODAĆ, JEŚLI CHCESZ UZYSKAĆ WYCENĘ DRUKU

wielkość wsadu produkcyjnego

skład procentowy materiału

format pliku wzoru

numer produkcyjny wzoru (nadany przez projektantów)

wielkość raportu

szerokość i gramaturę materiału

DOSTARCZANIE
PLIKÓW

Nie przyjmujemy plików na nośnikach zewnętrznych

Mniejsze pliki do druku można do nas przesłać e-mailem (tylko do 10 mb)

Większe pliki należy
przesłać do nas weTransferem wpisując adres-email: drukarnia@farbiarniabilinski.pl
SKALA MA ZNACZENIE

Projektując plik do druku pamiętaj, aby był on przygotowany w skali 1:1. 300 dpi to standardowa rozdzielczość dla wydruków wysokiej jakości. Aby sprawdzić czy skala druku odpowiada Twoim oczekiwaniom, warto zmierzyć wielkość pojedynczego detalu w cm.

megapixele roździelczość wielkość raportu
300dpi*
2.5 MPx 1920 x 1280 16 x 11cm
3.5 MPx 2288 x 1520 19 x 13 cm
5.6 MPx 2896 x 1936 25 x 16 cm
6.1 MPx 3024 x 2016 33 x 22 cm
10 MPx 3872 x 2592 34 x 22 cm
12 MPx 4240 x 2843 36 x 24 cm
14 MPx 4592 x 3056 39 x 25 cm
16 MPx 4912 x 3264 42 x 28 cm
24 MPx 6048 x 4032 51 x 34 cm

*Wszystkie wymiary raportów wydruków są podane w zaokrągleniu. Nasze wydruki możemy wykonać do 1200 dpi jednak trzeba w tym wypadku dostarczyć proporcjonalnie większy plik.

ZASADA POUFNOŚCI

Gwarantujemy, że Twoje dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem oraz nie będą udostępniane osobom trzecim, poza kilkoma wyjątkami.

Wyjątki te dotyczą:

właściwego rozliczenia zamówienia

dostarczenia zlecenia za pośrednictwem firmy kurierskiej lub innego środka transportu

egzekwowania przeterminowanych należności
WARUNKI OGÓLNE

Kiedy zlecasz druk, ważne aby:

Znać i akceptować kwotę zlecenia – cenniki są ustalane indywidualnie dla potrzeb i oczekiwań naszych Klientów – więcej informacji otrzymasz kontaktując się z Działem Druku Cyfrowego (drukarnia@farbiarniabilinski.pl)
Posiadać prawa autorskie do projektów do druku (całości jak również poszczególnych elementów składowych)

Zadbać o to, aby dostarczone pliki nie zawierały wirusów i były przygotowane zgodnie z wytycznymi
Przesłać do druku pliki "spłaszczone" bez dodatkowych warstw
Zapoznać się z możliwościami i specyfikacją druku cyfrowego oraz wytycznymi do przygotowania projektów do druku. Prace w formie pliku elektronicznego drukowane są w postaci w jakiej je dostarczasz
Sprawdzić plik pod kątem ewentualnych błędów językowych i merytorycznych. Drukarnia nie ponosi odpowiedzialności za błędy po stronie klienta, np.: nieprawidłowe ułożenie elementów względem kierunku druku
Ważne! Sprawdzamy przede wszystkim poprawność formatu projektu, rozdzielczość, profil kolorystyczny, prawidłowość powielania się modułu (raportu)
Ważne! Naniesienie poprawek lub wykonanie wzorów na zamówienie jest możliwe po wysłaniu formularza na wykonanie tej usługi i może być dodatkowo płatne
Ważne! Ponosisz całkowitą odpowiedzialność za wady prawne wynikające z treści i formy dostarczonych prac oraz projektów wykonywanych na zlecenie. Dotyczy to również wszelkich naruszeń praw autorskich i innych praw osób trzecich.PŁATNOŚCI

Dla zleceń jednorazowych, istnieje możliwość dokonania płatności przelewem lub w kasie zakładowej. Kwota zlecenia musi jednak przewyższać 200 PLN netto. W tej sytuacji towar zostanie wydany w momencie uregulowania płatności. Firmy, które nawiązały z nami trwałą współpracę i nie zalegają z wcześniejszymi należnościami, mają możliwość negocjacji terminu i formy płatności.