Drukujemy na bawełnie, wełnie, lnie, wiskozie, bambusie, jedwabiu naturalnym oraz wiskozowym, a także na poliestrze (zbudowanym z włókien ciągłych typu multifilament). Nie drukujemy na poliamidzie. Jesteśmy w stanie drukować na tkaniach od 40 do 400 g/m2 (przy czym przy gramaturach poniżej 100 g/m2 koszty przygotowania do druku są wyższe).

W naszym zakładzie świadczymy usługę samego druku, drukujemy na tkaninach/dzianinach dostarczonych do nas przez klientów;  nie posiadamy własnych tkanin i dzianin ani surowych, ani już zadrukowanych.
Istnieje możliwość skontaktowania z polecanymi producentami dzianin i tkanin surowych.

Nie drukujemy na gotowym asortymencie, a jedynie na tkaninach/dzianinach dostarczonych do nas w formie belek.

Nie świadczymy takich usług. Zajmujemy się jedynie usługowym wykańczaniem dzianin i tkanin (barwienie, bielenie, stabilizacja, drukowanie itp.).

Nie jest możliwe drukowanie gotowych wykrojów krawieckich. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo tutaj.

Nie, tkaninę/dzianinę można zadrukować tylko po jednej stronie.

Minimalna ilość jaką jesteśmy w stanie zadrukować, to 3-4m. Jest to zamówienie samplowe, w którym można wydrukować już po kilka metrów kilku różnych wzorów na jednej belce. WAŻNE! Aby wydrukować kilka metrów wzoru/wzorów należy przesłać do nas 1 belkę o wadze około 20 kg. Jest to minimalna ilość jaką  jesteśmy w stanie przygotować do druku.

Aby podać klientowi cenę zadruku 1 mb w zamówieniu produkcyjnym (to znaczy takim, gdzie klient zamawia zadrukowanie jednym wzorem minimum jednej belki o wadze ok 20 kg), potrzebujemy wyliczyć zużycie tuszu dla konkretnego wzoru. Należy więc przesłać nam wzór przygotowany wedle wytycznych naszego Działu Graficznego (wytyczne) oraz informacje o tkaninie/dzianinie (skład, szerokość, gramatura). Na podstawie tych danych możemy podać cenę. Nie ma tu znaczenia ilość kolorów, ważne jest sumaryczne zużycie tuszu na 1m2. Ważne! Nie jesteśmy w stanie wycenić druku wzoru na podstawie zdjęć gotowych wyrobów.

Bardzo ważne jest, aby dostarczona do zadruku tkanina/dzianina była surowa; nie może ona być w żaden sposób wykończona (np. zmiękczona). Jeśli chcą Państwo uzyskać jasny wzór na ciemnym (kolorowym) tle, to zarówno wzór jak i tło muszą zostać nadrukowane.

Tak, jeśli dzianina jest surowa i ma jasnoszary kolor (na ciemnym melanżu wzór może nie być dobrze widoczny).

Najbardziej istotną informacją jest ta, że materiał do druku musi być surowy. Na rynku dostępne są również tkaniny/dzianiny PFP (Prepared For Printing), czyli przygotowane do druku; trzeba jednak  pamiętać, że tkanina/dzianinia już przygotowana do druku cyfrowego nie powinna być w żaden sposób wykończona (m.in. zmiękczona).
W przypadku poliestru należy sprawdzić jakie ma włókno (drukujemy na ciągłym).

Wytyczne dotyczące przygotowania pliku znajdują się tutaj.

Nawinięta na rolkę tkanina/dzianina nie zachowuje się jak papier- krawędzie nie są nawinięte idealnie równo, więc aby zapobiec ucięciu wzoru w przypadku przesunięcia dzianiny/tkaniny na drukarce, prosimy o uwzględnienie marginesów bezpieczeństwa przy ustalaniu szerokości wzoru. Więcej informacji tutaj.

Tak, można dostarczyć nam belkę o wadze 20 kg, która będzie wykorzystana do drukowania sampli; należy jednak pamiętać, że na ostatnie zamówienie musi  pozostać około 15 metrów i należy taką belkę zużyć w ciągu 2 miesięcy (po tym czasie apretura nakładana podczas przygotowania rozkłada się i trzeba belkę przygotowywać kolejny raz).

Tak, można zadrukować jedną belkę kilkoma wzorami.

W przypadku wzorów raportowalnych i panelowych plik ze wzorem może mieć maksymalnie 2m długości. W przypadku druku kompletów pościeli należy skontaktować się z naszym działem graficznym.

Nie, aby rozpocząć z nami współpracę należy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.