WRÓĆ DO ETAPU:

PRZYGOTOWANIE DO DRUKU

POWRÓT

INFORMACJE OGÓLNE
O PRZYGOTOWANIU
PLIKÓW

Pliki przed przekazaniem do druku są sprawdzane pod kątem technicznego przygotowania do druku. Niepoprawne przygotowanie plików lub konieczność dokonania zmian może wpłynąć na czas realizacji zamówienia. Drukarnia nie ponosi odpowiedzialności za błędy merytoryczne. Plikom prawidłowo przygotowanym, podczas zapisywania w naszej bazie, są nadawane numery. Podczas składania zamówienia należy podać numer wzoru, wskazane jest również podanie nazwy opisowej.

file-ico
FORMAT PLIKU: TIFF LUB PSD
(NIE PRZYJMUJEMY PLIKÓW PSB)

Pliki w formacie cdr, ai itp., należy wyeksportować do formatu tiff lub psd. Zalecamy zapisywanie plików z kompresją LZW (jest to kompresja bezstratna). Zastosowanie kompresji pozwala znacznie zmniejszyć wagę pliku, co ułatwia umieszczenie go na serwerze oraz pobieranie.

Pobierz instrukcję

WZORY
RAPORTOWALNE

Prosimy o przesyłanie jednego raportu. Pliki zbudowane z powielonego raportu ważą więcej, trudniej zauważyć w nich błędy.

Pobierz instrukcjęWZORY PANELOWE

Wzorem panelowym określamy wzór przygotowany pod szerokość materiału. Najczęstszej są to wzory przeznaczone na sukienki, tuniki lub fronty np. koszulek.

Pobierz instrukcjęWZORY NA BLUZY
I KOSZULKI

Przygotowywane pod konkretne elementy wykrojów krawieckich.

Pobierz instrukcjęKOMPLETY POŚCIELOWE

Komplet pościeli należy dostarczyć w postaci jednego pliku zawierającego wszystkie elementy potrzebne do odszycia kompletu pościeli. Każdy element powinien zawierać spady. Plik musi być węższy o kilka centymetrów od materiału, dlatego w tym wypadku wzór najlepiej przygotować dopiero po przygotowaniu tkaniny, kiedy znana jest jej szerokość. Plik zawierający cały komplet może być dłuższy niż dwa metry, ale należy to skonsultować z działem graficznym.

Pobierz instrukcjęKOLORYZOWANIE PANTONE
I COLORBOOK

Koloryzowanie możliwe jest dla plików przygotowanych na kanałach w programie photoshop lub zapisanych bez wygładzania krawędzi.

Pobierz instrukcję